Meediakampaania – “Meheks sünnitakse, isaks kasvatakse”

28. september 2020

HEA TEADA
Samale teemale on pühendatud ka tänavune
Lastekaitse Liidu aastakonverents
20.11.20 kell 10.00
Otseülekanne Delfi TV-s

Kuus reedet – kuus isa – kuus lugu 

2. oktoobrist 8. novembrini 2020 kutsub MTÜ Lastekaitse Liit koos koostööpartnerite ja tublide eesti isadega nii praeguseid kui ka tulevasi lapsevanemaid mõtisklema isaks kasvamise teemal.

Kampaania „Meheks sünnitakse, isaks kasvatakse“ raames innustatakse isasid oma lastega rohkem aega veetma, sh osa võtma vanemapuhkusest (isapuhkus). Isadepäevani kestva kampaania eesmärk on julgustada isasid lapse kasvatamises aktiivsemalt osalema. Muuhulgas innustatakse isasid oma lastega rohkem aega veetma, sealhulgas kasutama võimalust võtta vanemapuhkust  (isapuhkus).

Igaühel on oma lugu ja oma sõnum.

Kuuel järjestikusel reedel ilmub läbi meediakanalite uus lugu isadest ja nende peredest. Isiklikele kogemustele tuginedes räägitakse ausalt ja siiralt meheks olemisest ja isaks kasvamisest. Kampaanias osalevad nii lapsega vanemahoolduspuhkusel viibinud isad kui need, kes töö kõrvalt panustasid järeltulija kasvatamisprotsessi juba lapse varajases arengueas. Nende isade ellu on lapsed tulnud erineval moel, nii bioloogiliselt kui südames sündides. Mõni laps on ennast kaua oodata lasknud, mõni kohe sündides teistest erilisem. Ühise perena koos kasvamisel aga ei ole oluline, kuidas just või milliste võimetega  lapsed oma vanemateni jõuavad.

Uuringud kinnitavad isade tähtsust laste arengule sünnist saati. Lähedussuhe isaga loob aluse emotsionaalse ja sotsiaalse intelligentsuse arengule ning toetab igakülgselt lapse terviklikku heaolu.

Alates 20. juulist 2020 rakendus Eestis 30-päevane isapuhkus. Kutsume kõiki isasid seda võimalust kasutama ning tegema positiivse sammu kooskasvamise suunas!

Meediakampaania viiakse läbi Sotsiaalministeeriumi strateegilise partnerluse projekti „Koostöös laste ja perede heaks“ raames.

FB sündmus: Meheks sünnitakse, isaks kasvatakse

ISADE LOOD

Loe lisaks: Lastekaitse Liidu veebiajakiri