ISPCAN 2022 noortefoorumi korraldamine

 

2020. aastal võitis Eesti õiguse korraldada iga-aastast ISPCAN (International Society for the Prevention of Child Abuse & Neglect) Euroopa kongressi, kuhu on oodata mitusada rahvusvahelist delegaati. Neli päeva kestev kongress kannab pealkirja “Lastekaitse kõige haavatavamatele lastele ja peredele“ ning toimub 13.-16. juunil 2022 Tallinnas. 

Kõnealuse kongressi raames toimub 15. juunil noortefoorum, mille peakorraldajaks on Lastekaitse Liit üheskoos lapse õiguste saadikutega. Ettekannetes keskendutakse liidu vabavõrgustikku kuuluvate noorte soovil eeskätt laste kaasamisele poliitika kujundamisse.

Kaasame lapsi, aga kuidas?

“Laste kaasamisest on räägitud palju, kuid kas me päriselt kaasame neid juba protsessi alguses või alles siis, kui kõik otsused on juba tehtud. Andes mikrofoni lastele ja noortele, avastavad täiskasvanud kiirtee päris kaasamiseks. Kaasates lapsi, leiame üles kuldvõtme, mis avab ukse innovaatiliselt realistlikeks otsusteks.

– Lastekaitse Liidu lapse õiguste saadikute koordinaator Triin Sooäär

 

 

Lastekaitse Liit koos lapse õiguste saadikutega kutsub Eestimaa aktiivseid noori, kes soovivad astuda sammu põnevate väljakutsete ja seikluste poole, kandideerima ISPCAN 2022 noortefoorumi korraldusmeeskonda.

Noored saavad lisaks võimalusele näha suursündmuse telgitaguseid, praktiseerida inglise keelt ning harjutada meeskonnatööd Lastekaitse Liidu ja teiste lapse õiguste valdkonna juhtivate organisatsioonidega nagu Justiitsministeerium, Eesti Advokatuur, Õiguskantsleri Kantselei, Sotsiaalkindlustusamet, Prokuratuur, Tartu Laste Tugikeskus ning Sotsiaalministeerium.

Rahvusvahelise noortefoorumi korraldusmeeskonda sai kandideerida täites eraldi vormi hiljemalt 24. aprilliks. Väljavalitutele saabus 29. aprillil positiivset sõnumit teatav telefonikõne Lastekaitse Liidu esindajalt.

Kellele antakse sõna?

Lastekaitse Liit koos lapse õiguste saadikutega otsib inimesi, kelle jaoks on laste kaasamine poliitika kujundamisse oluline teema ning nad on valmis seda avama rahvusvahelisel noortefoorumil.

Osaleja ei pea olema laps, see võib ka olla täiskasvanu, kuid oma ettekannet peab ta kindlasti tegema lapsesõbralikus inglise keeles. Esinejaks saab kandideerida täites spetsiaalse vormi enne 15. maid.

Noortefoorumi korraldusmeeskond valib 22. maiks kõikide vastanute vahel välja need, kes saavad õiguse osaleda teemade esitemises või aruteludes.

uudised

toetajad

ISPCAN 2022 Euroopa kongressi korraldamist toetab VisitEstonia ning selle raames toimuvat noortefoorumile paneb õla alla Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis (Nordic Council of Ministers’ Office in Estonia) minister.