Konkurss “Meie pere armastab…”

13. oktoober 2015

20.novembril 1991.aastal jõustus Eestis ÜRO Lapse õiguste konventsioon. Konventsiooniga ühinedes võttis Eesti riik endale kohustuse tagada rahvusvaheliselt tunnustatud õigused igale Eestis elavale lapsele. Sellest tulenevalt tähistabki MTÜ Lastekaitse Liit novembrikuud kui lapse õiguste kuud, mille raames toimuvad tegevused nii lastele, noortele kui ka täiskasvanutele.

Sellel aastal kutsub MTÜ Lastekaitse Liit lapsi ja noori osalema loovtööde konkursil teemal „Meie pere armastab …“. Konkursile ootame töid sellest, mida armastab Sinu pere ühiselt teha. Mis on teie lemmiktegevused või –harjumused? Olgu selleks ühiselt teleka vaatamine või pühapäevahommikuste pannkookide valmistamine. Kuidas veedate nädalavahetusi, kus vanemad ei pea tööle tõttama ja lapsedki saavad lasteaiast ja koolist puhata jne. Kuigi töid ootame esitama lapsi (vanuses kuni 18), võiksid töödel kajastuda kõik pereliikmed. Olgu nendeks vanavanemad, tädid-onud, kassid-koerad. Iga pere on ainulaadne. Näidakem seda ka oma töödel.

Kuidas alustada?
Konkursi tingimused. Loe need põhjalikult läbi. Kui miski jäi ebaselgeks, kirjuta meile ja me vastame.

Kes esitab konkursi töö, kui konkurss on suunatud kogu perele?
Konkursi töö autoriks peab olema laps vanuses kuni 18 aastat. Joonistuste puhul võivad nooremad kui 6. aastased  kasutada ka täiskasvanu abi. Vanemate laste puhul on lubatud täiskasvanu juhendamine.

Kuhu tuleks töö saata?
Fotokonkursi puhul tuleb fotod saata aadressile konkurss@lastekaitseliit.ee
Täpsemad tingimused fotokonkursi puhul on leitavad konkursi tingimuste alt.

Joonistatud piltide puhul palume teil valminud tööd saata postiga, märkides adressaadiks:

MTÜ Lastekaitse Liit
„Meie pere armastab …“ konkurss
Endla 6-18
10142 Tallinn

Kui kaua konkurss kestab?
Konkurss kestab kuni 30. novembrini 2015.
See tähendab, et viimased tööd peaksid meieni jõudma mitte hiljem kui 30. novembril (seda nii e-maili kui ka postiga saadetud tööde puhul). Osalejate soovile vastu tulles otsustati konkursi tähtaega pikendada 11.novembrilt 30. novembrini.

Millal kuulutatakse välja võitjad?
Konkursi võitjad kuulutatakse välja 10.detsembril kui kogu maailm tähistab inimõiguste päeva.

Kes saavad autasustatud ning mis on konkursi auhindadeks?
Igas vanusegrupis ja kategoorias on autasustatud esimesed kolm kohta. Nii fotode kui joonistuste puhul saavad auhinnad iga vanusegrupi kolm parimat.

Konkurssi toetavad ja auhindu annavad välja: Lennusadam, Photopoint, Kohtla Kaevanduspark, AHHAA keskus ja Maanteemuuseum.
MTÜ Lastekaitse Liit tänab kõiki toetajaid, kes on välja pannud konkursi auhinnad. 

Lisaküsimuste puhul kirjutage julgelt aadressile: konkurss@lastekaitseliit.ee

Photopoint logo Maanteemuuseumi logo Maritime MuseumKKP_terviklogoAHHAA_logo_EST_ristkylik