Lapse õiguste kuu kava 2019

22. oktoober 2018

Mul on õigus igal ajal oma mõtteid mõtelda,
mul on õigus teistelegi oma mõtteid ütelda!


2020. aasta lapse õiguste kuu kava leiate “Märka Last” platvormilt

Foto: Laura Vaim
  • Loovkonkurss „Õigus olla mina ise“. Võitjad kuulutatakse välja 20.11. toimuval Lastekaitse Liidu aastakonverentsil “Lapse õigus olla tema ise“. Rohkem infot leiad siit.

 

  • Türi Lastekaitse Ühing koostöös Lastekaitse Liiduga kutsub 1.-12. klassi õpilasi osalema videokonkursil „Õigus olla mina ise“ ja luua kahe (2) minutilised videod, mida esitletakse 20. novembril 2019 liidu aastakonverentsil. Lisainfo  siin.

 

  • Laste õiguste konventsiooni 30. aastapäeva tähistamiseks korraldab 20.novembril Lastekaitse Liit traditsioonilise aastakonverentsi, mille teemad seekord paigutatakse „Lapse õigus olla tema ise“ sõnumi alla.
   Lisaks konverentsile räägib kogu november kui lapse õiguste kuu lapse õigustest. Selle aasta konverents keskendub ühele teravamale probleemile praeguses Eesti ühiskonnas – kiusamisele. Mitte ainult kiusamisele koolides, vaid kiusamisele kogu haridusteel ja ühiskonnas. See on teema, kus omavahel peavad koostööd tegema haridusasutused, huvitegevus, perekonnad ja kogu ühiskond. Vaid nii saame edasi liikuda kiusamisvaba ühiskonna poole.
   Me ei räägi konverentsil võitlusest kiusamisega, vaid sellest, kuidas igat last toetada arenemaks vastavalt oma potentsiaalile ja huvile.
   Lastekaitse Liidu konverents on inspiratsioonikonverents – selle päeva lõpuks lahkuvad osalejad sealt teadmisega, et kiusamisvaba elu on reaalsus ja ühiskond on palju tervem, kui iga laps saab areneda ja kasvada enda parimaks minaks – sellisena nagu ta on ning kõigil meist on oma osa selle saavutamises.
   Registreerimine ja lisainfo siin.

 

  • Tänavune november on aeg, mil kaks Eestimaa väikestele ja suurtele tuttavat karu, ajatu Karu Aabitsa Mõmmi ja “Kiusamisest vabaks!” Sõber Karu, käpad kokku panevad. Nimelt on lavale tulemas lasteetendus “Mõmmi ja sõbrad”, kus Lastekaitse Liit on ettevõtmisse kaasatud kui lapse õigusi ning turvalist ja rõõmsat lapsepõlve esindav koostööpartner.
   Loe lähemalt siit.

 

  • Ilmub veebikiri Märka Last. Ajakirja kodulehekülg asub siin.

 

  • 15.11.-01.12 PÖFF´il JUST FILM alaprogrammina: lapse õiguste programm, mille filmid keskenduvad erinevatel viisidel lapse õigustele. PÖFF Just Filmi raames linastub kaheksandat korda lapse õiguste eriprogramm, mis koosneb laste elu eri tahke käsitlevatest filmidest. Filmilood on pärit lähemalt ja kaugemalt, pakkudes Eesti noortele nii samastumis- kui võrdlemisvõimalusi. Loe lähemalt siit.

 

  • Programmi „Kiusamisest vabaks!“ raames toimuvad novembrikuus koolitused koolijuhtidele ja kahepäevased põhikoolitused programmiga liituvatele lapsehoiu- ja lasteaiameeskondadele ning Tallinna vene õppekeelega lasteaedade teabepäev. 30.10.-01.11. toimub Taanis Kopenhagenis rahvusvaheline „Free of Bullying“ võrgustiku partnerriikide iga-aastane seminar. 16.11. tähistatakse rahvusvahelist sallivuspäeva. Programmi „Kiusamisest vabaks!“ kodulehekülg asub siin

 

  • MTÜ Lastekaitse Liit koostöös Sotsiaalkindlustusameti, Eesti Advokatuuri ja Sotsiaalministeeriumiga korraldab 08.11.2019 ministeeriumite ühishoones seminaride sarja Samal poolel – lapse poolel XIII seminari alateemal „Laps ja lahutus“. 150 lastekaitsetöötajat üle Eesti. Kohad on täis.

 

 •  Lastekaitse Liit liitus Võrumaa lasteaedade ohutusprojektiga “Tunnen. Tean. Oskan” ning 27.novembril Võru linna lasteaias “Sõleke” ja 28.novembril Rõuge lasteaias räägime koolieelikutega internetist ja turvalisest internetikasutusest.