laps eesti filmis

Kunstialbum “Laps Eesti filmis: laps aegade hõbelõngal”

30.00 

Toote kirjeldus

Koostanud Õnne Kepp, kujundanud Gunnar Lilles.

Suureformaadiline kriitpaberil kunstialbum “Laps Eesti filmis: laps aegade hõbelõngal” kannab edasi lapse rolli Eesti filmides, aidates mõista lapse vajadusi ja tugevdades teed lapsesõbraliku ühiskonna poole.
Album hõlmab mängufilme ajavahemikus 1947–2013. See on kõnekas periood, sest alles Teise maailmasõja järgsetel aastatel kujunes ühes areneva filmikunstiga välja laps kui konkreetne kujutamisobjekt oma kindlaks määratud rolli ja semantikaga. Nii ei tea me tihti, millisena nägid last eelnenud põlvkonnad, millistes olukordades last kujutati, milline oli teda ümbritsev keskkond. See on kaotus meie kultuuriloolisest mälust.
Raamat on üles ehitatud kronoloogiliselt. Selle põhjal on võimalik jälgida peateemade kulgemist ja hargnemisi filmides ning uute valdkondade lisandumist. Kokku on raamatu loetelus käsitletud 84 nii must-valget kui värvifilmi.
Valitud fotodele on lisatud neid kätkevate filmide peamised andmed ja lühitutvustused nii eesti- kui inglise keeles – sobib ka kauniks ja Eestit iseloomustavaks kingituseks väliskülalistele.

Kunstialbum “Laps Eesti filmis” täiendab triloogiana kunstialbumit “Lapsepõlv: Laps Eesti kunstis” ja kunstialbumit “Laps loob maailma. Laps Eesti lasteraamatu illustratsioonidel.”

Kõvad kaaned + kaaneümbris, kriitpaber, lehekülgi:159 

Kategooria: