Kunstialbum “Laps loob maailma: laps Eesti lasteraamatu illustratsioonidel”

35.15 

VÄÄRTUSLIK KINGITUS!

Kirjeldus

Suureformaadiline kriitpaberil kvaliteetne kunstialbum viib vaataja tagasi lapsepõlve raamatute maailma. Lasteraamat oli enne nuti- ja televisiooniajastut pere ja õpetaja kõrval peamine lapse vaimu kujundaja, andes talle esmase ettekujutuse tulevasest elust täiskasvanute maailmas. Album näitab Eesti lapse pidevat muutumist pooleteise sajandi jooksul ühes ülevaatega erinevate põlvkondade lapsepõlvele.
Pildid jaotuvad sisu järgi tsüklitesse – aeg, kodu, mäng, õppimine, töö, loodus ning kõige ilusam – meeleolud ja unistused. Moodustub maagiline seitse, mis liidab lapsepõlve värviliseks vikerkaareks. Paljude albumis kajastatud tööde originaalid ei ole säilinud ja reprodel on erakordne kultuurilooline väärtus ühes hinnalise ülevaatega Eesti lapse kuvandist läbi ajastute.

Albumis esitletakse ligi 250 tööd, mille autoriteks on 81 kunstnikku, kes on kokku illustreerinud 92 kirjaniku raamatuid ühes kirjanike lühielulugudega. Selgitavad tekstid ja kommentaarid on eesti ning inglise keeles – sobib ka kauniks ja Eestit iseloomustavaks kingituseks väliskülalistele.

Koostanud Õnne Kepp, kujundanud Gunnar Lilles. Kõvad kaaned + kaaneümbris, kriitpaber, 253 lk

__________________________________________________________________
MTÜ Lastekaitse Liit on ühiskonnas lapse õigusi mõjukalt edendav organisatsioon, mis algatab ja viib ellu lastekaitsealaseid tegevusi ning toetab igakülgselt oma liikmeid. Soovides panustada Lastekaitse Liidu tegevustesse annetusega, saad seda teha siin.

Kategooria:

Sulle võib meeldida ka…