laps loob maailma

Kunstialbum “Laps loob maailma: laps Eesti lasteraamatu illustratsioonidel”

35.15 

Toote kirjeldus

Koostanud Õnne Kepp, kujundanud Gunnar Lilles.

Suureformaadiline kriitpaberil kunstialbum viib vaataja tagasi lapsepõlve raamatute maailma. Oli ju lasteraamat enne nuti- ja televisiooniajastut pere ja õpetaja kõrval peamine lapse vaimu kujundaja, andes talle esmase ettekujutuse tulevasest elust täiskasvanute maailmas. Album näitab Eesti lapse pidevat muutumist pooleteise sajandi jooksul ühes ülevaatega erinevate põlvkondade lapsepõlvele.
Pildid jaotuvad sisu järgi tsüklitesse – aeg, kodu, mäng, õppimine, töö, loodus ning kõige ilusam- meeleolud ja unistused. Moodustub maagiline seitse, mis liidab lapsepõlve värviliseks vikerkaareks. Paljude albumis kajastatud tööde originaalid ei ole säilinud ja reprodel on erakordne kultuurilooline väärtus ühes hinnalise ülevaatega Eesti lapse kuvandist läbi ajastute.
Albumis esitletakse ligi 250 tööd, mille autoriteks on 81 kunstnikku, kes on kokku illustreerinud 92 kirjaniku raamatuid ühes kirjanike lühielulugudega.
Selgitavad tekstid ja kommentaarid on eesti ning inglise keeles – sobib ka kauniks ja Eestit iseloomustavaks kingituseks väliskülalistele.

Kõvad kaaned + kaaneümbris, kriitpaber, 253 lk

Kategooria: