PÖFF

Just Filmi lapse õiguste eriprogrammi raames on PÖFFil (Pimedate Ööde Filmifestival) võimalus näha ja kogeda tõsiseid lugusid, mis panevad täiskasvanud murduma, ent filmi peategelaseks olevad lapsed üllatavad vaatajat oma südikuse, siiruse, vahetu ellusuhtumise ja tugeva toimetulekuoskusega. Kui lapsi miski või keegi alt veab, siis mitte nemad ise, vaid ikka mõni täiskasvanu, harvem mõni teine laps, kes ei oska kohe teha õigeid valikuid ja selles tuge vajab. Vahel tuge leides, vahel ka mitte. Filmid pärinevad lähemalt ja kaugemalt, pakkudes nii lastele noortele kui ka täiskasvanutele nii samastumis- kui ka võrdlemisvõimalusi. Neile järgnevatel aruteludel mõtiskletakse, kuivõrd on lapse õigused tagatud meil ja mujal.

Tule ja vaata filme, millel järgneb Lastekaitse Liidu poolt korraldatud arutelu.
Film “Jooksikud” (“The Runaways“) linastub 28. novembril kell 16 Apollo Kino Solarises. Filmile järgneb arutelu psühholoog Pille Isati juhtimisel.
Film “Elevant ja liblikas” (“Elephant and the Butterfly“) linastub 29. novembril kell 16,30 Apollo Kino Solarises. Filmile järgneb arutelu kohtutäitur Risto Sepa juhtimisel.

Lastekaitse Liit osaleb PÖFFil Justfilmi raames lapse õiguste programmi koostamisel koostöös Justiitsministeeriumi, Lasteombudsmani, PÖFF´i ja Sotsiaalministeeriumiga.

Loe lähemalt PÖFFi Just Filmi lapse õiguste programmist lähemalt siit.