Lapse õiguste kuu kava

 • Joonistuskonkurss lastele teemal “Lapsed muutuvas digimaailmas”. Rohkem infot: www.lastekaitseliit.ee Võitjad kuulutatakse välja 22.11. toimuval Lastekaitse Liidu aastakonverentsil “Kuidas elad, Eestimaa laps? Lapsed muutuvas digimaailmas”.
  Rohkem infot leiad siit.
 • 2. novembril toimub Soome-Eesti ühisseminar “Karistusvägivallast toetava vanemluseni – Soome ja Eesti kogemused”. Ühisseminar toimub Soome Lastekaitse Keskliidu eestvedamisel koostöös Lastekaitse Liidu, Sotsiaalministeeriumi ja Soome Suursaatkonnaga Tallinnas Eesti Vabariik 100 ja Lastekaitse Liit 30 raames. Rohkem infot leiad siit.
 • 16. novembril korraldab Lastekaitse Liit koostöös Sotsiaalkindlustusameti lastekaitse osakonna, Eesti Advokatuuri ja Tallinna Ülikooli ühiskonnateaduste instituudiga õigusalaste seminaride sarjas “Samal poolel – lapse poolel” XI tasuta seminari lastekaitsetöötajatele ja lastekaitsetöötaja ülesandeid täitvatele sotsiaaltöötajatele. Seminar on sellel korral alateemal „Lapsesõbralik lastekaitse“, ning toimub traditsiooniliselt Tallinna Ülikoolis.
 • 22. novembril toimub Lastekaitse Liidu aastakonverents “Kuidas elad, Eestimaa laps? Lapsed muutuvas digimaailmas”. Digimaailm on loomulik osa meie igapäeva maailmast. Üha rohkem tarbime e-teenuseid ning seega aina olulisemaks saab oskus neid teenuseid teadlikult tarbida, aga ka kujundada. Lapsed õpivad uut tehnoloogiat kasutama kiiremini kui täiskasvanud, sest nad sünnivad maailma, kus arvuti ja nutivahendid on elu loomulik osa. Digimaailm kujutab lastele ühekorraga nii suurepäraseid võimalusi (õppimiseks, osalemiseks, suhtluseks, info tarbimiseks ja loomiseks) kui ka märkimisväärseid ohte (kahjustava materjali tarbimine, seksuaalse väärkohtlemise ohvriks langemine, küberkiusamine jm).
  Kuidas lapsed digitehnoloogiat ja selle pakutud võimalusi kasutavad, milline osa on digitehnoloogial lapse õpiprotsessis ja tema arengus, aga ka milliseid riske lapsed ja noored võtavad, milliseid ohte kogevad, millist teavet ja tuge digitaalses suhtlusvõrgustikes edukaks toimetulekuks vajavad ja kellelt  – need on teemad ja küsimused, millel konverentsil räägimegi. Samuti ka täiskasvanute – õpetajate, lapsevanemate, lastega töötavate spetsialistide – rollist laste ja noorte digipädevuse arengu toetamises.
  Konverentsi sisu on suunatud eelkõige täiskasvanutele, kuid osalema kutsutakse ka noored, kes konverentsi lõpuosas esitavad oma mõtted ja soovitused. Vajuta konverentsile registreerimiseks siia.
 • Ilmub veebikiri Märka Last. Ajakirja kodulehekülg asub siin.
 • 16.11.-02.12 PÖFF´il JUST FILM alaprogrammina: lapse õiguste programm, mille filmid keskenduvad erinevatel viisidel lapse õigustele. PÖFF Just Filmi raames linastub seitsmendat korda lapse õiguste eriprogramm, mis koosneb laste elu eri tahke käsitlevatest filmidest. Filmilood on pärit lähemalt ja kaugemalt, pakkudes Eesti noortele nii samastumis- kui võrdlemisvõimalusi. Loe lähemalt siit.
 • Programmiga “Kiusamisest vabaks!” on tänaseks liitunud 472 Eesti lasteaeda ja 143 kooli. Rohkem infot: http://www.kiusamisestvabaks.ee

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(rohkem infot Tõnu Poopuu´lt: tonu.poopuu@lastekaitseliit.ee)