MTÜ Lastekaitse Liit aastakonverents „Kuidas elad, Eestimaa laps? Koostöös lapse heaks“

MTÜ Lastekaitse Liit aastakonverents „Kuidas elad, Eestimaa laps? Koostöös lapse heaks“ toimus 24. novembril Mektory konverentsikeskuses (Raja 15, 12618, Tallinn). Täiendav info konverentsi kodulehelt.

Konverents on järelvaadatav – vajuta siia.

Eestis on käsil muutused õigusrikkumisi toime pannud lastega tegelemise osas (alaealiste komisjonide kaotamine, taastava õiguse rakendamine töös alaealiste õigusrikkujatega), eesmärgiga õigusrikkumise toime pannud alaealistega tegelemisel asendada karistusel põhinev lähenemine üha enam last ja peret toetavate meetoditega. Oluline on käitumisprobleemidega laste varane märkamine ning spetsialistide hea koostöö nende abistamisel. Spetsialistide vahelisest koostööst veelgi tähtsam ja samas veelgi keerulisem on hea koostöö laste endi ja nende peredega. Väljakutseks on, kuidas luua vahetu ja usaldusväärne kontakt lapsega ja leida üles just see info, mis on vajalik olukorrast täieliku pildi saamiseks ja muutuste elluviimiseks.

Praegu toimuv paradigma muutus on paljudele lastega töötavatele spetsialistidele väljakutseks, õhus on palju teadmatust ja mitmed küsimused vajavad põhjalikumalt lahti rääkimist. Mis on taastav õigus? Kas spetsialistid on selliseks muutuseks valmis? Kuidas sellises olukorras toime tulla? Mis meil juba olemas on? Millised praktikad toimivad? Mida on teistelt õppida? Kuidas multidistsiplinaarses koostöös leida lapse jaoks parimad lahendused?

Konverentsil „Kuidas elad, Eestimaa laps? Koostöös lapse heaks“ püütakse ettekannetes ja töötubades leida nendele küsimustele vastuseid. Konverentsil jagavad rahvusvahelist kogemust ning tutvustavad multidistsiplinaarse koostöö põhimõtteid ja õigusrikkumisi toime pannud laste kohtlemise häid toimivaid praktikaid spetsialistid Suurbritanniast ja Soomest. Suurbritannia ja Soome on riikidena silma paistnud taastava õiguse eduka rakendamisega töös alaealiste õigusrikkujatega.

Praktilistes töötubades käsitletakse taastava õiguse, spetsialistide koostöömudelite ja laste ning perede kaasamise arengusuundi ja kitsaskohti, tutvustatakse toimivaid praktikaid ning arutatakse üheskoos, mida peaksime tegema, et Eesti arengud võimalikult hästi edeneks. Samuti on võimalik aktiivselt osaleda foorumteatri töötoas.

Lastekaitse Liidule on alati olnud oluline laste ja noorte kaasamine ning ka sellel korral ütlevad konverentsil erinevatel viisidel oma sõna sekka ka noored.

Konverents toimub koostöös justiitsministeeriumi, sotsiaalministeeriumi, siseministeeriumi, politsei- ja piirivalveameti ja sotsiaalkindlustusametiga rahvusvahelise projekti MAPChiPP raames.

Küsimuste korral: konverents@lastekaitseliit.ee