Netis sündinud

23. September 2013

Juba 3.oktoobril  jõuab lavale VAT Teatri lavastus „Netis sündinud“. Tegemist on foorumteatri põhimõttel loodud algupärase lavastusega, mille autoriteks on dramaturg Kristiina Jalasto ja lavastaja Margo Teder. Lavastuse idee pärineb

netis-logo

BCS Koolituse juhataja Urve Metsa sõnul toimub tänavu oktoobrist kuni järgmise aasta veebruarini Eesti erinevates paikades kokku 30 etendust.

„VAT Teater on teinud põneva teatritüki olukordadest, millega meie noored on reaalselt virtuaalmaailmas kokku puutunud. See on õpetlik ning mõtlemapanev lugu. Sageli noored ei teadvusta netisuhtluse ohte ning paljud vanemad ei oska neid ka riskide eest hoiatada,“ ütles Mets.

Lisaks lavastusele on valminud temaatilised vidoklipid, mis koos täpse mängukavaga on kättesaadavad veebilehelwww.netissündinud.ee. Lavastuse ja veebiturvalisuse üle saab mõtteid vahetada Facebookis. Lavastus „Netis sündinud“ salvestatakse hilisemaks kasutamiseks õppematerjalina.

Kõik eeltoodu toimub projekti „Teater Internetis“ raames, mille kutsus ellu Vaata Maailma Sihtasutus. Projekti toetavad Euroopa Regionaalarengu Fond, Swedbank, Baltic Computer Systems, Lastekaitse Liit ning Politsei- ja Piirivalveameti veebipolitseinikud.